jsem

Pokud se rozhodnete dělat to, co ostatní dělat nechtějí, tak brzy budete mít to co ostatní nikdy mít nebudou!

Patrick ONDREY

Jak poznám kdo je kvalitní kouč?

Snadná otázka a mnohem těžší odpověď. Existuje mnoho organizací, které sdružují kouče. Od mnoha organizací českých, přes evropské až po světové asociace koučů. Jaké členství má mít můj kouč? Žádné členství v žádné asociaci Vám nezaručí 100% jistotu, že dostanete kouče, který Vám ve Vašich úkolech, cílech a poslání pomůže.

Po přečtení stovek recenzí na netu a desítky publikací jsem dospěl k názoru, že kouč a koučovaný se musí najít. Že je to jako ideální sňatek, sňatek zrozený z citů a důvěry, a oboustranné chemie, nikoliv z dobrých pohnutek, nebo obchodního modelu např. pro spojení majetku.

Vše, co očekáváte od kouče, máte prakticky v sobě, a co nemáte, na to Vás musí kouč navést a Vy si to musíte uvědomit. Myslím si, že kouč je/měl by být Vaším špatným svědomím. Špatným svědomím na odkládané úkoly, na neochotu naslouchat, na strach z výsledků, na obavu ze zvládnutí situace a na další a další možné situace, které si nepřipouštíte k tělu, protože jejich případný účinek očekáváte v dalekém budoucnu, nebo čekáte, že se Vám vyhne.


 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

Radek Doležal | coaching

Jak se člověk stane koučem

Tuto otázku si lidé často pokládají, stejně tak si ji musí pokládat koučové.  Podle mého názoru, jde o evoluční vývoj. Před více než dvaceti lety jsem začal jako konzultant.

Co dělá kouč, když koučuje

Kouč svým přístupem, zkušeností, znalostmi, praxí a svými morálně volními vlastnostmi pomáhá koučovanému uvědomit si, co skutečně chce ve své profesi, ve svém životě dělat.

Pro koho je koučink výhodný

Koučink? Pokud ve Vás to slovo evokuje něco zvláštního, tak vězte, že kouč je vlastně trenér. Jistě si vzpomenete na svého otce nebo dědečka, kteří slovo kouč používali ve spojení s rozhovory o hokeji.