jsem

Pokud se rozhodnete dělat to, co ostatní dělat nechtějí, tak brzy budete mít to co ostatní nikdy mít nebudou!

Patrick ONDREY

Proč zrovna koučink?

být dobrým koučem...

Chcete-li být sám dobrým koučem, začněte tím, že umožníte Vašim podřízeným, aby získaly hmatatelné informace o tom, jak trénovat své přímé podřízené. Chtějte, aby Vaši pořízení byli lepší, než Vy, ve svých úkolech. Myslím si, že je to jediná cesta jak celý tým posunout dál. Nejdůležitější pro ně musí být pochopení, proč je jim dán k dispozici kouč a k čemu mají společně s koučem cílit.

Koučink se zaměřuje na pomoc konkrétním osobám, a umožňuje jim jejich růst. Ideálem je navození atmosféry, aby se koučovaní spíše dotazovali, než aby jim bylo něco nařizováno. Aby se sami zamýšleli, než aby jim byly diktovány jednotlivé pokyny a hlavně podpořit v nich touhu aby směřovali ke stanoveným cílům vlastním, týmovým a firemním.

Obecně lze říci, že cílem koučinku je zvýšit účinnost koučovaného, rozšířit mu myšlení, identifikovat jeho silné a rozvojové potřeby a stanovit priority a navést jak dosáhnout náročných cílů. 


 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

Radek Doležal | coaching

Jak se člověk stane koučem

Tuto otázku si lidé často pokládají, stejně tak si ji musí pokládat koučové.  Podle mého názoru, jde o evoluční vývoj. Před více než dvaceti lety jsem začal jako konzultant.

Co dělá kouč, když koučuje

Kouč svým přístupem, zkušeností, znalostmi, praxí a svými morálně volními vlastnostmi pomáhá koučovanému uvědomit si, co skutečně chce ve své profesi, ve svém životě dělat.

Pro koho je koučink výhodný

Koučink? Pokud ve Vás to slovo evokuje něco zvláštního, tak vězte, že kouč je vlastně trenér. Jistě si vzpomenete na svého otce nebo dědečka, kteří slovo kouč používali ve spojení s rozhovory o hokeji.