jsem

Pokud se rozhodnete dělat to, co ostatní dělat nechtějí, tak brzy budete mít to co ostatní nikdy mít nebudou!

Patrick ONDREY

Jak se člověk stane koučem

Tuto otázku si lidé často pokládají, stejně tak si ji musí pokládat koučové.  Podle mého názoru, jde o evoluční vývoj. Před více než dvaceti lety jsem začal jako konzultant. Byť jsem zastával místa ředitelů, tak jen proto, že někdo ve firmě ředitelem musel být. O to více to platí ve vlastní firmě.

S ohlédnutím zpět však šlo o konzultantství. Vždy se našla překážka, kterou na cestě k úspěchu bylo nutno zdolat, s mnoha kolegy a třetími stranami konzultovat a zdokonalovat si vědomosti v dané oblasti.  Ne vždy, a na všechno, byl po ruce někdo, kdo by poradil. Z konzultanta se po mnoha letech nutně musel stát „poradce“.

S postupem času a s dalšími zkušenostmi se profese poradce tu a tam překulí do profese mentora. Ten již má dostatek odborných zkušeností a morálních kvalit, aby předával své vlastní zkušenosti a postupy svým žákům, kolegům.  Umí učit názorně, na příkladech a sdílí s nimi osvědčené postupy. Snem každého mentora je, aby jeho žáci a kolegové byli jednou lepší než on sám.

Poslední metou, aspoň jak to já cítím, je jít naproti těm, kteří o to stojí. Kteří jsou rádi, když jim někdo pomůže vyznat se ve svých nápadech na podnikání, konzultovat postupy, pilovat procesy, oponovat názory, pilovat motivaci a vyznat se v sobě samých. Být ideálně zrcadlem, v kterém je skryta divadelní nápověda, být tím kdo vede, radí, oponuje, ale sám zůstává okolí utajen. Pomáhá mě, mojí firmě a nikde se nechlubí, že u mě vše není tak ideální, jak uvádím v obchodních prezentacích… To je role kouče, odborníka na uvolnění lidského potenciálu, pomáhající Vám s vašimi vnitřními překážkami a spoluvytvářející pozitivní motivační prostředí.

Kouč je osobním a firemní terapeutem jdoucí k jádru věci, pomáhající dosahovat vašich vlastních pozitivních cílů s využitím veškeré minulosti, poznání současnosti a směřující do budoucnosti…

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

Radek Doležal | coaching        

Jak se člověk stane koučem

Tuto otázku si lidé často pokládají, stejně tak si ji musí pokládat koučové.  Podle mého názoru, jde o evoluční vývoj. Před více než dvaceti lety jsem začal jako konzultant.

Co dělá kouč, když koučuje

Kouč svým přístupem, zkušeností, znalostmi, praxí a svými morálně volními vlastnostmi pomáhá koučovanému uvědomit si, co skutečně chce ve své profesi, ve svém životě dělat.

Pro koho je koučink výhodný

Koučink? Pokud ve Vás to slovo evokuje něco zvláštního, tak vězte, že kouč je vlastně trenér. Jistě si vzpomenete na svého otce nebo dědečka, kteří slovo kouč používali ve spojení s rozhovory o hokeji.