jsem

Pokud se rozhodnete dělat to, co ostatní dělat nechtějí, tak brzy budete mít to co ostatní nikdy mít nebudou!

Patrick ONDREY

Pro koho je koučink výhodný

Koučink? Pokud ve Vás to slovo evokuje něco zvláštního, tak vězte, že kouč je vlastně trenér. Jistě si vzpomenete na svého otce nebo dědečka, kteří slovo kouč používali ve spojení s rozhovory o hokeji. „…kanadské hokejové mužstvo vyhrálo díky dobrým koučům“.  Najednou je slovo kouč představitelnější, srozumitelnější, že?

Služeb kouče může využít každý, kdo si dokáže doopravdy uvědomit, po čem skutečně touží, a kdo se dokáže jasně rozhodnout, že chce udělat něco proto, aby svého vytčeného cíle dosáhl. Protože jde o metodu přesně cílenou a šitou na míru, je koučink zvláště vhodný u vrcholových a klíčových manažerů.

Koučování je efektivní i jako doplněk kurzů a workshopů zaměřených na rozvíjení umění řízení, vedení a manažerských dovedností. Nezávislý externí kouč může manažerům pomoci podívat se na problémy jinak, než byli dosud zvyklí, a objevit tak nové způsoby řešení a nové možnosti.

Položte si tyto otázky, zeptejte se sami sebe:

 1. Jaké výsledky nebo jaké zlepšení výkonu hledám?
 2. Co jsem ochoten udělat pro to, abych dosáhl těchto cílů?
 3. Budu mít čas a energii na to, abych změny, které s koučem identifikuji, uvedl do praxe?
 4. Jak zajistím, aby mě moje firma, přátelé a příbuzní podporovali změny, které hodlám provést?


 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

Radek Doležal | coaching

Jak se člověk stane koučem

Tuto otázku si lidé často pokládají, stejně tak si ji musí pokládat koučové.  Podle mého názoru, jde o evoluční vývoj. Před více než dvaceti lety jsem začal jako konzultant.

Co dělá kouč, když koučuje

Kouč svým přístupem, zkušeností, znalostmi, praxí a svými morálně volními vlastnostmi pomáhá koučovanému uvědomit si, co skutečně chce ve své profesi, ve svém životě dělat.

Pro koho je koučink výhodný

Koučink? Pokud ve Vás to slovo evokuje něco zvláštního, tak vězte, že kouč je vlastně trenér. Jistě si vzpomenete na svého otce nebo dědečka, kteří slovo kouč používali ve spojení s rozhovory o hokeji.