jsem

Pokud se rozhodnete dělat to, co ostatní dělat nechtějí, tak brzy budete mít to co ostatní nikdy mít nebudou!

Patrick ONDREY

Business Angels

25.3.2014

Photo off

Na konferenci o Business  Angels a koučích byly vzneseny tyto dotazy:

Sledují se statisticky data o Business Coachingu?  

Jak je koučink využívaný v zahraničí? 

Není koučink jen jiná značka pro měkké dovednosti, které školí prakticky každý a všude? 


Má odpověď byla, že statistiky určitě existují a jedná se o jedno z nejrychleji rostoucích odvětví s osobními službami na světě na západ od nás. Mám rád přesnost, a proto jsem auditoriu slíbil, že požadované statiky na svém webu zveřejním. Zde jsou zajímavá čísla:

Statistika o Business coachingu:

„Exekutivní koučink je jedno z nejrychleji se rozvíjejících odvětví podnikání. Dnes pracuje ve světě minimálně 10.000 profesionálních koučů, kdy ještě v roce 1996 byl tento počet jen 2.000. A očekává se, že toto číslo vzroste na 50.000 v následujících pěti letech.“ (zdroj: Ekonomika exekutivního koučinku, Harvard Business School Journal, červenec 2002)
„Exekutivní koučink narůstá každoročně o 40%.“ (zdroj: Časopis The Economist, Prosinec 2002)
"Roční výdaje na Business Coaching  ve Spojených státech se odhadují na 1 miliardu dolarů." (zdroj: Harvard Business Review, listopad 2004)
"Téměř devět z deseti respondentů v britských organizacích uvedlo, že používají Business Coaching nyní používají koučování ve své organizaci (88%)." (zdroj: University of Bristol Newsletter, 2005)
"Australský Institut managementu říká, že 70% jejích členských firem najímá osobní trenéry pro obchodní koučování." (zdroj: Inside Business Channel 2, červenec 2006)
“40.000 lidí v USA pracuje jako obchodní nebo osobní trenér, a Business Coaching trh o velkosti 2,4 miliard dolarů, roste o 18% ročně." (zdroj: Zpráva MarketData z roku 2007) 
"63% organizací používá nějakou formu vnitřního koučování, polovina organizací koučink plánuje i následujících období. Přestože koučování má v popisu práce většina výkonných manažerů, tak téměř polovina tráví méně než 10% svého času v koučování ostatních." (zdroj: Conference Board, Executive Coaching Survey, 2010)
"200 výkonných ředitelů, ředitelů vedení a seniorních manažerů dostalo otázku: Jaké se jim dostává pomoci v oblasti osobních rad. Dvěma třetinám z nich se nedostává žádné vnější pomoci pro jejich řízení, a přesto téměř všichni jsou vnímaví k podnětům kouče. (zdroj: průzkum Miles Group Stanford University, srpen 2013)
Každý velký představitel, a je jedno, zda je, jde o elitního sportovce, podnikatelskou legendu, majitele či manažera firmy nebo uměleckou superstar, je obklopen trenéry a poradci. Čím se svět podnikání pohybuje rychleji a roste konkurence, je stále obtížnější držet krok se změnami v průmyslu, inovacích v oblasti prodeje, a strategiích řízení.
Business coaching není jen nový prodejní model dříve používaných poradenských služeb (stejné služby v novém obalu). Koučink, je-li dobře promyšlený, je výhodnou investicí do budoucnosti Vaší firmy.
Business coaching je něco jako poradenství, ale rozdíl je že v Business coachingu kouč učí majitele podniku, nebo nejvyšší manažery aby sami objevili, co je/může být špatně a jak to mohou napravit, tak aby případné problémy nedorazily v budoucnu. Provozní slepota a velké ego je na škodu efektivity.
máte li jakýkoliv dotaz napište zde

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

 • coaching

  řešení klíčových otázek

  vašeho podnikání

Radek Doležal | coaching        

Jak se člověk stane koučem

Tuto otázku si lidé často pokládají, stejně tak si ji musí pokládat koučové.  Podle mého názoru, jde o evoluční vývoj. Před více než dvaceti lety jsem začal jako konzultant.

Co dělá kouč, když koučuje

Kouč svým přístupem, zkušeností, znalostmi, praxí a svými morálně volními vlastnostmi pomáhá koučovanému uvědomit si, co skutečně chce ve své profesi, ve svém životě dělat.

Pro koho je koučink výhodný

Koučink? Pokud ve Vás to slovo evokuje něco zvláštního, tak vězte, že kouč je vlastně trenér. Jistě si vzpomenete na svého otce nebo dědečka, kteří slovo kouč používali ve spojení s rozhovory o hokeji.